Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Wymień instalację

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

O ile zakładając zwykły kominek, nastawieni jesteśmy na ogrzewanie tylko jednego pomieszczenia, to kominek wodny pozwala na kompleksowe dogrzanie kilku z nich, a w rezultacie - całego domu. Technologia ta wykorzystuje system dystrybucji wody do kaloryferów lub popularnej „podłogówki“. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują ogrzewać w ten sposób mniejsze domy, bo producenci oferują także paleniska wolnostojące z wymiennikami wodnymi. Mniejszy piec oznacza niższą cenę i niższe koszty zainstalowania.

Jeśli zbudowanie klasycznej formy „wodnego“ kominka nie jest możliwe, rozwiązaniem jest wkład z listwy powietrznej, pochodzący z dostępnej oferty nieco bardziej obszernej, niż oferta wodna oraz zainstalowanie wymiennika wodnego w formie nasady. Niestety, taki system jest znacznie mniej wydajny, a nawet bardziej kosztowny.

Woda dogrzana w kominku posiada ogromną zaletę - możliwość zmagazynowania ciepła. Wymaga to jednak zainstalowania takiego systemu w już docieplonym budynku. Dopiero wtedy mogą pojawić się nadwyżki ciepła. Dodatkowo zmagazynowaną wodę umieszcza się w zaizolowanym zbiorniku buforowym o dużej pojemności. Najlepszą dystrybucję ciepła za pomocą wody zapewnia palenisko z płaszczem wodnym. Rozprowadzenie wody do grzejników wiszących lub podłogowych nie stanowi już żadnego problemu. Systemy niedużego przekroju rur stanowią już w naszym budownictwie codzienność.

Coraz tańsza staje się też elektronika, służąca do sterowania takimi instalacjami, która także w przypadku palenisk wodnych jest już właściwie elementem standardowym. Jeżeli zdarzy się, że z dowolnego powodu nie dołożymy do kominka drzewa, „zawiadomiony"" będzie o tym kocioł gazowy lub olejowy, który zacznie wtedy działać. Jedynie ciągły brak dostawy prądu może wywołać jakiekolwiek zaburzenia w pracy systemu ogrzewania.

Faktem jest, że łączenie i wykorzystywanie obu żywiołów, wody i ognia, jest coraz częstszym rozwiązaniem. Rynek rośnie i z dnia na dzień przybywa na nim coraz większa ilość wodnych wkładów, pieców na drewno i wszelkiego rodzaju elementów i nasad. Coraz lepiej prezentują się również paleniska z płaszczem wodnym, które stają się coraz bardziej wydajne i estetyczne.